Ana sayfa / MARKA / Seiko Markasının Tarihçesi

Seiko Markasının Tarihçesi

Seiko markasının tarihçesi

Seiko kelimesinin karşılığını Japonca’da bulduğumuz doğrudur. Japonca’da Seiko; dakika, başarı ve mükemmel kelimelerinin karşılığı olarak kullanılmaktadır. Seiko bir marka olabilmek için aslında tüm başarıları anlamında bulunduruyor demek yanlış olmaz o halde.

Seiko ‘nun temelleri, 1881 yılında atılmıştı. Bu temeller; “Kintaro Hattori” tarafından, Japonya ‘nın başkenti Tokyo’nun Ginza Bölgesinde oluşturulmuştur. Bu yıllarda Kintaro Hattori’nin, mücevher ve takı dükkânı açma kararı ile bugün hepimizin tanıdığı Seiko markasının tarihi yolculuğu başlamış oldu.Bu tarihten on bir yıl sonra ise; Seikosha adı ile saat üretilmeye başlandı. Seiko adı ile üretilen ilk saatlerin piyasaya sürülmesi ise 1924 yılına kadar sürdü.Seiko markasının tarihçesi 2

1969 yılı itibari ile Seiko’nun başarıları bir bir sıralanmaya başlamıştı. Nitekim 1969 yılında “Astron” olarak adlandırılan, dünyanın da ilk kuvars saati dünyaya tanıtıldı. Astron, orta sınıf bir otomobil değerinde alıcı buldu. Bu gelişmeyi, ilk kuvars kronograf’ın tanıtımı izledi.1969 yılında Astron’un dünyaya tanıtılmasının ardından Spring Drive modeli diye bilinen ilk pilsiz saat üretimi gerçekleştirildi.

1985 yılına gelindiğinde ise; Seiko, Orient ile birleşme kararı aldı ve nitekim bu birleşme gerçekleşti. Bu tarihten sonra Seik; Seiko Group, Seiko Corporation, Seiko Instruments Inc. ve Seiko Epson Corporation olmak üzere üçe bölünmüş oldu.

Seiko “5” Serisinin mekanik saatleri, kolleksiyoncular tarafından ödüle layık görülmüş saatlerdir.

seiko markasının tarihçesi seiko markasının tarihçesi yeni seiko markasının tarihçesi su seiko markasının tarihçesi ikili

Bu konular da ilginizi çekebilir

ödül alan markalar

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a geldi. 2018 yılının ilk aylarında gerçekleştirilen ödül töreni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir