Ana sayfa / MARKA / Subway Markasının Tarihçesi
subway marka tarihi

Subway Markasının Tarihçesi

Subway markasının tarihçesi

1965 senesinde, markamızın kahramanı hayallerini gerçekleştirebilmek adına düşer yollara. Fred DeLuca’nıntek hayali tıp doktoru olabilmekti. Fakat, bir sorun vardı o da eğitim masrafları nasıl karşılanacaktı? İşte tam da eğitim masraflarını karşılamanın yollarını ararken, bir aile dostu genç girişimcimize sandviç mağazası açmasını önerir. Bu fikir Fred DeLuca’a sıcak gelir ki bir an önce çalışmalara başlar.

Bu süreçte Fred DeLuca’a en büyük destek arkadaşı Peter Buck’dan gelir. Ve Doktor Peter Buck, arkadaşına 1.000 $ borç vererek Fred’in ortağı olur. Böylece fast food sektörünün çehresini değiştirecek, ticari ilişkinin temelleri atılır.

Markamızın ilk restoranı, Connecticut’ta 1965 senesinin Ağustos ayında açılır. 10 yıl içerisinde ise, 32 işletme daha açmayı kendilerine hedef tayin ederler.

Subway-markasinin-tarihcesiFred DeLuca kısa süre içerisinde; şirket işletebilmenin kritik yönlerini ve iyi hazırlanmış, kaliteli ürünler sunabilmenin, işletmenin maliyetlerini azaltabilmenin önemini kavrar. İşte bu senelerde edinilen deneyimlerle dünyanın farklı yerlerinde açılacak olan Subway restoranlarının temelleri atılmış olur.Fred DeLuca hayallerinin peşinden gitmek için yollara düşmüş ve hayalleri onu farklı bir sektörde Dünyaca bilinen bir marka konumuna getirmiştir. Böylesi daha mı iyi olmuştur? Kararı sizlere bırakıyoruz….

Bu konular da ilginizi çekebilir

ödül alan markalar

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a geldi. 2018 yılının ilk aylarında gerçekleştirilen ödül töreni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir