Ana sayfa / MARKA / Swarovski markasının tarihçesi

Swarovski markasının tarihçesi

Swarovski kristalinin hikayesi, Daniel Swarovski’nin 1892 yılında otomatik kesme makinası icat etmesine dayanmaktadır.

1895 yılına gelindiğinde ise  Wattens’de bir kristal kesme fabrikası kurdu ve bu fabrika aynı zamanda Swarovski şirketinin de başlangıcı olmuş oldu.

Swarovski ışığın kırılmasını maksimize edebilmek için %32 oranında kurşun içermektedir.

Swarovski Kristalinin kullanım alanı o kadar geniştir ki, bugün bu kristal; minyatürlerden mücevharata, mücevherattan modaya, avizelere ve boncuklara kadar pek çok üründe kullanılmaktadır. Hiç kuşkusuz ki özelikle mücevharatta kullanılan swarovski kristali özellikle bayanların vazgeçilmezidir.

Swarovski markasının nasıl doğduğunu ve bu kristalin özellikle hangi alanlarda kullanıldığına değindikten sonra gelelim bir markanın olmazsa olmazı logosunu tanımaya… Swarovski markasının orjinal logosu, esasında bir edelweiss çiçeği olsa da, 1988 yılında marka bugünkü kuğu logosunu kullanmaya başlayarak hafızalarımızda yer etmeyi başarır. Bu meşhur kuğu logosunu özellikle hanımlar nerede görse akıllarına ilk swarovski gelir değil mi?

swarovski markasının tarihçesi 2

Bu konuda ilginizi çekebilir

Marka Günlüğü 09.02.2018

Marka Günlüğü 09.02.2018 Marka Konsept marka günlükleri ile markalar hakkında yorulmadan, zaman kaybetmeden haberdar olmaya …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir