Ana sayfa / MARKA / Turkcell Markasının Tarihçesi
turkcell marka tarihi

Turkcell Markasının Tarihçesi

Turkcell Markasının Tarihçesi… 1994 yılının şubat ayında, Mehmet Emin ” Kara Mehmet ” tarafından kurulan Turkcell’in hayatımıza girmesi ile Türkiye’de GSM temelli mobil iletişim oluşmaya başladı desek yalan olmaz. 94 yılından bu yana hayatımızda var olmaya başlayan mobil iletişim alanında 27 Nisan 1998 yılında dev bir adım atıldı ve T.C. Ulaştırma Bakanlığı ile 25 yıllığına GSM lisans anlaşması imzalandı. Elbette ki bu anlaşmanın diğer tarafında milli gururumuz Turkcell bulunuyordu. Bu gelişmeden sonra, Turkcell hizmetlerin çeşitliliğini ve kalitesini arttırarak sürekli olarak abone sayısını da arttırmıştır. Turkcell aynı zamanda sadece Türkiye’nin lider operatör şirketi olmakla kalmamış Avrupa’nın da ilk üç GSM operatöründen biri olma başarısını yakalamıştır.

Print

Turkcell, 2003 yılında Türkiye’nin ve bölgenin lider operatör markası olarak GSM Association yönetim kuruluna girmiştir. 214 ülkenin aralarında bulunduğu ve 960’a yakın üyesi bulunan, bu üyelerinde temsil ettiği 2 milyarı aşkın abonenin temsil edildiği GSMA’nın 23 kişilik yönetim kurulunda Turkcell’de yer almıştır.

Turkcell Markasının Tarihçesi ve Günümüz

Turkcell geniş kapsama alanı ve yutdışındaki kullanım hizmetlerinin yaygınlığı ile abonelerine Türkiye’nin ve dünyanın her bir yerinde mobil iletişimin erişim imkanlarını sunmaktadır. Yapmış olduğu yatırımlar çerçevesinde; Türkiye’de nufüsun 5.000 den fazla olduğu yerleşim merkezlerini kapsama alanının içine almıştır. 15 Haziran 2007 yılından itibaren ise 194 ülkeden, 554 operatör markası ile yaptığı anlaşmalarla yurt dışında mobil iletişiminin önde gelen markalarından biri olmayı başarmıştır.

Hizmette sınır yok!

Turkcell, bireylerin GSM kullanım alışkanlıklarına ve yaşayış biçimlerine marjinal faydalar sağlamayı hedefleyen programların yanı sıra, kurumsal aboneleri için de iş süreçlerinde verimliliği ve rekabet gücünü arttıran ürünler ve hizmetleri sunmaktadır.

Teknoloji alanında yaşanan gelişmelere paralel olarak Turkcell, TurkcellEDGE, Turkcell BlackBerry, TurkcellConnect, TurkcellE-postacı gibi servisleri müşterilerinin hizmetine sunmuştur. Tüm bu servislerin yanında, katma değerli tüm ürünlerin ve servislerin ‘turkcell-im’ adı altında tek bir iletişim ve erişim noktasında toplanarak, abonelere cep interneti sunmuştur. Turkcell-im eğlenceden spora, müzikten sohbete ve mesajlaşmaya birçok servisi kapsamaktadır ve Turkcell-im 2006’nın ağustos ayından beri kullanılan bir servistir.

Gençlerin yaşam tarzını ve ihtiyaçlarını da unutmayan Turkcell, 1 Nisan 2015 tarihinde lansmanı yapılan ve Turkcell’in gençlik kolu olarak bilinen ‘gncrtkcll’, GSM ve GSM dışı faydaları bir arada sunarken aynı zamanda yaşan tarzı benzer olan aboneleri de bir arada toplamıştır. Milyonlarca üyesi olan ‘gnctrkcll’ ile amaç aboneleri bir servis çatısı altında toplayıp, bir kampanya sunmak değildir. ‘gnctrkcll’ ile amaç uzun vadeli faydalar sağlamak ve ünlü markaların da içinde bulunduğu bir  kulüp oluşturarak fırsatlar sunabilmektir. Diğer tarihçeler için markaların tarihçesinde  sizleri bekliyoruz.

Bu konular da ilginizi çekebilir

ödül alan markalar

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a geldi. 2018 yılının ilk aylarında gerçekleştirilen ödül töreni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir