Ana sayfa / MARKA / Türkiye Finans Marka Tarihi
markaların hikayesi

Türkiye Finans Marka Tarihi

Türkiye Finans Marka Tarihi aslında bir birleşmenin hikayesinden ibarettir. Türkiye Finans, Family Finans ve Anadolu Finans Finans’ın birleşmesi ile kurulmuştur. Boydak Grubuna ait olan Anadolu Finans ile Ülker Grubuna ait olan Family Finans kurumlarının birleşmesine BDDK 2005 yılının Ocak ayında onay vermiş ve bu şekilde Türkiye Finans ortaya çıkmış oldu. Banka unvanını değiştirmek isteyen Türkiye Finans,  kurulumun ardından BDDK onayı ile Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş olmuştur.

markaların hikayesi

Türkiye Finans Marka Tarihi: İki Büyük Grubun Birleşmesi

Türkiye’nin en büyük ve en ünlü sayılabilecek iki grubu Boydak ve Ülker grupları, finans sektöründe hizmet vermeye başlamış ve 30 Aralık 2005 tarihinde Türkiye Finans Katılım Bankası adıyla bir çatı altında birleşmişlerdir.

Türkiye Finans Katılım bankasının 182 şubesi ve 3.400’e yakın çalışan ile bir milyondan fazla müşterisine hizmet vermektedir. Türkiye Finans Katılım bankası 2008 yılında önemli bir ortaklık duyurmuş ve %60 hissesinin Ortadoğu’nun en ünlü bankası ve Suusi Arabistan’ın en büyük bankası olarak gösterilen The National Commercial Bank’a satıldığı duyurulmuştur. Yeni ortaklık ve sermaye gücü ile gelişimini hızlandıran Türkiye Finans, vizyoner çalışmaları ile kariyer hayatına devam etmektedir.

Bu konular da ilginizi çekebilir

ödül alan markalar

TAB Gıda Ödüle Doymuyor

TAB Gıda Ödüle Doymuyor… Ödül alan markalar köşemizde sizlerin takdirini ve beğenisini toplayan markalara yer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir