Ana sayfa / MARKA / Victoria’s Secret İmparatorluğu Sona Eriyor
Calvin Klein

Victoria’s Secret İmparatorluğu Sona Eriyor

Victoria’s Secret İmparatorluğu Sona Eriyor

Calvin Klein, bugün Kardashian-Jenner kardeşler ailesinin özelliklerini taşıyan yeni reklam kampanyasıyla internet üzerinden iç çamaşırı düşkünlerini çılgına çevirdi.

PVH Corp’un sahibi olduğu iç çamaşırı markası, küçük bir reklam yayını yaptı. Marka tanıtımı için 2014 yılında başlatılan MyCalvins sosyal medyada bugün yayınlanan kampanyasıyla birlikte sadece instagramda yarım milyondan fazla yorum ve ve mesaj aldı. Beğeni ve takipçiler ise milyonları devirdi.

Bu durum, bir zamanlar iç çamaşırı pazarını ABD’de yöneten Victoria’s Secret’ın mücadelesi için kötü bir haber oldu. Victoria’s Secret ertelenen yeni sezon ürünleri ve reklam kampanyalarında kullanılan sunum eksiklikleriyle müşterilerine bağlanamamasından ötürü eleştirildi.

Sonuç  olarak, doğal güzelliği ve kendini kabul etmeyi teşvik eden Aerie gibi iç çamaşırı markaları  , daha güçlü bir büyüme gördü. Victoria’s Secret ile aynı mağazalarda vitrinleri yanyana bulunan Aerie gibi markaların son 11 ayda ciddi satış artışı gösterdiği kaydedildi.

Victoria’s Secret İmparatorluğu Sona Eriyor Ama Nasıl?

Victoria’s Secret için asıl yara, Calvin Klein’in tasarımlarını takip ediyor oluşu ve son zamanlarda birçok benzer stil ortaya koymasının fark edilişi oldu. Calvin Klein markasının reklam alanında yatırımları bu farkedilişin önemli unsurları arasında yer aldı. Calvin Klein reklam yatırımlarını iki katına çıkararak çizgilerinin taklit edilmeden önce kendi vitrinlerinden takip edilmesini hedefleyerek yeni stratejik faaliyetlerini uygulamaya geçirdi. Tabi ki en büyük sansasyonu Kardashian-Jenner kardeşler  ile gerçekleştirdi.

Tasarım dünyasında bugün Calvin Klein için oluşan rekorlar kıran ilginin artık Victoria’ Secret markasında gerilemenin kanıtı olduğu dedikoduları duyulmaya başladı. Fakat biz iki markaya Marka Konsept olarak bol şanslar diliyoruz Bizce iç giyimde öyle ya da böyle çığır açan bu iki marka podyumlarda varlığını sürdürmeli…

Bu konular da ilginizi çekebilir

ödül alan markalar

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a geldi. 2018 yılının ilk aylarında gerçekleştirilen ödül töreni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir