Ana sayfa / MARKA / Vodafone Ay’a 4G Kuruyor
vodafone

Vodafone Ay’a 4G Kuruyor

Vodafone Ay’a 4G Kuruyor ! Nasa astranotları Ay’ın yüzeyinde ilk kez 50 yıl önce yürümüşlerdi. Şimdi ise gelişen teknoloji Ay’ı 4G kapsama alanına kavuşturacak. 2019 yılında hayata geçirilmesi düşünülen bu proje gelecek yıl Berlin merkezli PTScientists tarafından hayata geçirilecek. Vodafone bu projede yalnız olmayacak çünkü teknoloji ortağı olarak kendisine Nokia’yı seçti ve tüm süreç iki ortaklık çerçevesinde yürütülecek. Özel sektör tarafından finanse edilecek olan bu ay ‘Ay Görevi’ Vodafone Almanya be Audi işbirliği neticesinde sonuçlanacak.

marka haberleri

Vodafone Ay’a 4G Kuruyor: Detaylar

Efsanevi Ay Görevi, önümüzdeki sene Cape Canaveral lokasyonundan fırlatılacak olan SpaceX Falcon9 roketi ilebaşlamış olacak. Vodafon şirketinin şebeke uzmanlığı, 2 Audi quattro aracının otonom iniş ve navigasyon modülünde bulunan baz istasyonuna bağlanacak. Nokia ise, Nokia Bell laboratuarı ile bugüne kadarki en hafif ve uzayda çalışabilen ultra kompakt şebekeyi geliştirecek. Ultra kompakt şebekenin ağırlığı bir paket şeker ile aynı ağırlıkta olacak.

Vodafone testleri, sahip olunan baz istasyonunun 1800 MHz frekansları bandında kullanarak 4G yayınını yapabileceğini duyurmakla kalamadı, Ay’ın yüzeyinden ilk HD görüntülerinde yayınlanabileceğini de ekledi. Yayın, görev kontrol merkezinden PTScientists sunucusu ile global izleyici kitlesi ile buluşacak. Gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın.

 

Bu konular da ilginizi çekebilir

ödül alan markalar

TAB Gıda Ödüle Doymuyor

TAB Gıda Ödüle Doymuyor… Ödül alan markalar köşemizde sizlerin takdirini ve beğenisini toplayan markalara yer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir