Ana sayfa / MARKA / Yargıcı Markasının Tarihçesi
yargıcı marka tarihi

Yargıcı Markasının Tarihçesi

Bugün, modern ve şehirli olarak tabir edilen  kadın tipinin  vazgeçilmezi haline gelen YARGICI markasının temeli, Emir Yargıcı ve kardeşinin 1978 senesinde İstanbul Osmanbey’de erkek gömleği üzerine açılışını yaptığı ilk mağaza ile beraber atılır.

yargici-markasinin-tarihcesiTürkiye’de hazır giyim sektöründe yeniliklerin başladığı o dönemde,  Avrupa’da büyük beğeni toplasa da Türkiye’de erkekler tarafından çok kabul görmez. Türkiye’de “sıra dışı” olarak kabul edilen pastel renklerin bir araya geldiği  erkek gömlekleri üretimine başlayan Emir Yargıcı’nın farklı çizgisi, erkekler bir yana dursun, kısa sürede kadınların çok daha fazla ilgisini çeker. Bu ilgi, 1988 yılında YARGICI mağazalarında kadınlara yönelik koleksiyonunun sunumuyla beraber artarak daha da güçlenir.

Ve olan olur, beyler haklarını kaybederler. Yargıcı 2001 yılından itibaren sadece kadınlara odaklı tasarım yapmaya  başlar. Derken bugün ki vazgeçilmez, tasarımlarıyla her sezona damgasını vuran Yargıcı kimliğini her ürününde vurgulayarak yoluna devam eder.

 

Bu konular da ilginizi çekebilir

ödül alan markalar

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a geldi. 2018 yılının ilk aylarında gerçekleştirilen ödül töreni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir