Ana sayfa / Slogan / Restaurant Sloganları
Restoran Sloganları

Restaurant Sloganları

Restaurant Sloganları

Restaurant Sloganları – Restoran Sloganları sizin için derlendi…
Slogan kelimesinin kökeni de şu an içinde bulunduğu durumda incelense Türkçe bir kelilme olmadığını açıkça söyleyebiliriz. Slogan Fransızca bir kelimedir, Türkçe karşılığı da yoktur. Türk Dil Kurumu slogan kelimesini, “Bir düşünceyi kolay hatırlanıp tekrarlanabilir bir biçimde ifade eden kısa, çarpıcı söz” olarak tarif etmektedir. İkinci bir tarifle de “Kimlik, topluluk, örgüt, kurum veya kuruluşun amaç ve araçlarını özlü bir biçimde tanımlayan deyiş veya söz” diye açıklamasına devam ediyor.

Peki bize göre slogan nedir? Slogan neyi ifade eder?  Biz sloganı bir marka, hizmet ya da ürüne yönelik ticari bir çağrışım olarak ifade ederiz. Ama gerçek hayatımızda sadece bizim düşündüğümüz gibi ticari anlamda kullanılmayı ifade etmez.

.“Ne mutlu Türküm diyene”,“Yurtta sulh, cihanda sulh”,“Hayatta en hakiki mürşit ilimdir” gibi Atatürk’ün söylevlerinden,“Damlaya damlaya göl olur”, “Ak akçe kara gün içindir”, “Denize düşen yılana sarılır” gibi atasözlerinden doğan sloganlar halka mal olan sözler olduğu için tescil edilemez. Bu ve buna benzer sloganların ticari değeri olamamakla birlikte bazılarının manevi değerine paha biçmek mümkün değildir.“Hizmet ediyoruz,“ Sevgi, dostluk ve hoşgörü” ,“ Dostluğa zaman ayıralım” gibi belli bir sosyal topluluğun hedeflerinden,“ Vatandaş Türkçe konuş” gibi bir amaç uğruna yaratılan sözlerden,“ Ya ya ya şa şa şa … çok yaşa” gibi taraftar desteklerinden doğan sloganlar da vardır. Siyasi partilerin, sendikaların mitinglerinde duyduğumuz coşkulu sözler de birer slogandır. Mesela  bizim en sevdiğimiz sloganlardan birisi. ” Ne mutlu Türküm diyene. ” Dünyanın en iyi, değer ölçülemez sloganlarındadır. Ama bizim asıl slogan konumuz tabi ki bu değil.

Kısaca özetlemek gerekirse slogan bize göre, markayı zihinlere yerleştirmek ve onun sürekli hatırda tutulmasını sağlamak için kullanılan özdeyişlerdir. Markaların tanıtımlarında hafızalarda bırakılan izlerdir. Güven duygusunun başrolünde ki aracısı, popülerliğin kalıcılığıdır.

Şimdi gelelin en heyecanlı bölüme. Restaurant sloganları listemiz umuyoruz ki markanızın sloganını bulmaya yönelik ufkunuzu daha da genişletecek ve yeni birşeyler türetmenize vesile olacaktır. Tabi restaurant sloganları başlığı altında ayrıca, pizzacı sloganları, burgerci sloganları, cafe sloganları, kahveci sloganları gibi bir çok detaya da yer veriyoruz.  Çok daha fazla marka sloganları için ise yönünüz bu tarafta En İyi Marka Sloganları

Restaurant Sloganları – Restoran Sloganları

Burger House – Bazıları etine dolgun sever

Burger King – Ateş seni çağırıooo

Burger King – Farkı tadında. Alevde ızgara

Kasap Döner – Hamburger Çocuklarına yedirmeye geliyoruz

444 Döner – Arayın Döneriz

Pizza Hut – Islak Mendil Sloganı: Beni versinler ellere

Pizza Hut – The Flavor of Now

Pizza Hut – Şehrin En İyi Pizzacısı

Pizza Hut – Fitsayla Pizza yer Fit kalırsınız

Pizza Hut- Uzun ince bir boydayım

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir